Lijst Oude (Latijnse) namen versus nieuwe (Latijnse) namen

Regelmatig zien we en horen we dat vissen een nieuwe naam hebben gekregen.
Dit betreft het meeste gevallen alleen de familie naam (eerste naam).
Vaak heeft dit met wetenschapelijk bewijs te maken.
Enkele voorbeelden waarom er naamsveranderde kan plaats vinden.
Andere schubvorm (soms minimaal), een tand/kies meer of minder, vorm van een van de vinnen is iets anders gevormd ( natuurlijke vorm geen kweekvorm) aantal schubben zijn meer of minder enz.
Hierdoor passen ze beter of zijn ze gelijk aan het soort met de nieuwe/andere naam.
We zullen proberen om deze lijst zo actueel mogelijk te houden.
In deze lijst zullen we alleen de veranderde naam weergeven.

Let op niet alle vissen van dezelfde familienaam zijn veranderd, in sommige familie's zijn er één of twee
wijzigingen geweest en niet allemaal.
Als voorbeeld: Tetraodon Travancoricus heet nu Carinotetraodon Travancoricus maar de rest van zijn oude
familie(naam) niet.

Een mooie tip is als u een vis niet kan vinden, kijk dan eens in de lijst of er een naamsverandering is geweest
en verander dan de naam (die veranderd is) en zoek opnieuw (zie bovenstaand voorbeeld)
Tussen de ( ... ) staan enkele tweede (latijnse) namen die bij de naamsveranderingen horen.
                                                                                                                                       .
Nieuwe naam Oude Naam
A
Amatitlania nigrofasciata Cichlasoma nigrofasciata
Amphilophus (citrinellus, Flowerhorn) Cichlasoma (citrinellus, Flowerhorn)
Amphilophus (amarillo, citrinellus) Heros (amarillo, citrinellus)
Anomalochromis Thomasi Hemichromis Thomasi
    Archocentrus multispinosus   Heros multispinosus
Herotilapia multispinosa
 
    Austrolebias nigripinnis   Cynolebias nigripinnis  
Axelrodia stigmatias Hyphessobrycon stigmatias
B
    Barbodes lateristriga   Puntius lateristriga  
    Benitochromis nigrodorsalis   Chromidotilapia finleyi  
Boras (brigittae, maculatus, merah) Rasbora (brigittae, maculatus, merah)
Brachirus panoides Euryglossa panoides
    Brevobora dorsiocellata   Rasbora dorsiocellata  
C
Carinotetraodon lorteti Tetraodon lorteti
Cichlasoma bocourti Theraps bocourti
Cichlasoma pearsei Herichthys pearsei
Cichlasoma tuyrense Vieja tuyrensis
Amphilophus tuyrensis
Crossocheilus oblongus Labeo oblongus
Cryptoheros sajica Cichlasoma sajica
D
Danio (choprae, frankei, rerio) Brachydanio (choprae, frankei, rerio)
Danio Erythromicron Microrasbora Erythromicron
Dasyloricaria filamentosa Loricaria filamentosa
Danio (aequipinnatus, pathirana) Devario (aequipinnatus, pathirana)
    Dawkinsia (exclamatio, filamentosa)   Puntius exclamatio, filamentosa  
    Desmopuntius  (rhomboocellatus, pentazone)   Puntius (rhomboocellatus, pentazone)
Barbus  (rhomboocellatus, pentazone)
 
Doryichthys Brachyurus brachyurus Microphis Brachyurus brachyurus
E
Epalzeorhynchos bicolor, bicolor albino Labeo bicolor, bicolor albino
Epalzeorhynchos Kalopteres Barbus kalopterus
F
Farlowella acus Loricaria scolopacina
Fundulopanchax (amieti, Gardneri) Aphyosemion (amieti, Gardneri)
G
Gasteropelecus (maculatus) Thoracocharax maculatus
Guianacara geayi Acarichthys geayi
Guianacara geayi Acara geayi
H
    Haludaria fasciata   Puntius fasciata
Barbus fasciata
 
Heros notatus Cichlasoma notatus
Hyphessobrycon (anisitsi, Eques, erythrostigma) Hemigrammus (anisitsi,erythrostigma, serpae)
Hyphessobrycon sweglesi Megalamphodus sweglesi
Hypsophrys Nicaraguensis) Cichlasoma nicaraguensis
Heros nicaraguensis
I
J
K
L
    Laubuka dadiburjori   Chela dadyburjori  
Laetacara (Curviceps, dorsigera, Thayeri ) Aequidens (curviceps, dorsigera, Thayeri)
M
Macrognathus (erythrotaenia,pancalus, zebrinus) Mastacembelus (erythrotaenia,pancalus, zebrinus)
Macrotocinclus affinis Otocinclus affinis
Mesonauta Festivus Heros festivus
Cichlasoma festivum
Microphis
(Brachyurus Aculeatus, Brachyurus brachyurus)
Doryichthys (aculeatus, Brachyurus brachyurus)
Mikrogeophagus Altispinosus Papiliochromis altispinosus
Crenicara altispinosa
Mikrogeophagus Ramirezi,Ramirezi blue, gold Papiliochromis Ramirezi, Ramirezi blue, gold
Apistogramma Ramirezi,Ramirezi blue, gold
Monotrete leiurus Tetraodon leiurus
Mylopus rubripinnus Myleus rubripinnus
           
N
    Neetroplus nematopus   Hypsophrys nematopus  
Neovespicula depressifrons Vespicula depressifrons
O Oliotius oligolepis Puntius oligolepis
Barbus oligolepis
P
Panaqolus Maccus Peckoltia vittata
Panchax annulatus Epiplatys annulatus
    Pangasianodon hypophthalmus   Pagasius sutchi  
Paracheirodon
(axelrodi, innesi, innesi gold, Simulans )
Cheirodon (axelrodi, innesi, innesi gold, Simulans )
Parachromis Managuensis Heros managuensis
Paraneetroplus (argenteus, synspilus) Cichlasoma (argentea, synspilus)
Vieja (Argentea, synspilus)
    Pethia (gelius, nigrfasciata, ticto, conchonius)   Puntius (gelius, nigrfasciata, ticto, conchonius)
Barbus (gelius, nigrfasciata, ticto, conchonius)
 
Piaractus brachypomus Colossoma brachypomum
Poecilia (reticulata staarttype en fantasienaam) Lebistes (reticulata staarttype en fantasienaam)
Poecilia (velifera Fantasienaam) Mollienisia (velifera fantasienaam)
    Poropanchax normani   Aplocheilichtus normanni   
Pristella maxillaris Pristella riddlei
Pseudocrenilabrus philander dispersus Haplochromis philander dispersus
Tilapia philander dispersus
Pseudomugil Furcatus Popondetta furcatus
Pterygoplichthys multiradiatus Hypostomus multiradiatus
Ancistrus multiradiatus
Glyptoperichthys multiradiatus
    Puntigrus tetrazone   Puntius tetrazone
Barbus tetrazone
 
Puntius (nigrofasciatus, everetti, ticto)
(asoka, lateristriga, filamentosus)
Barbus (nigrofasciatus, everetti, ticto)
(asoka, lateristriga, filamentosus)
Pygocentrus nattereri Serrasalmus nattereri
Q
R
Rhinogobius Duospilus Gobius duospilus
Rineloricaria (lanceolata, lanceolata red,parva) Hemiloricaria (lanceolata, lanceolata red,parva)
Loricaria (lanceolata, lanceolata red,parva)
Rocio octofasciata Cichlasoma octofasciatus
Nandopsis octofasciatus
Heros octofasciatus
S
    Sahyadria denisonii   Puntius denisonii  
Satanoperca jurupari Geophagus jurupari
Schistura notostigma Nemacheilus notostigma
Scleromystax barbatus Corydoras barbatus
Scleropages formosus, formosus red Osteoglossum formosus, formosus red
Semaprochilodus taeniurus Prochilodus taeniurus
Stigmatogobius sadanundio Gobius sadanundio
Stiphodon
(atropurpureus, percnopterygionus, Rutilaureus)
Microsicydium
(Atropurpureum, percnopterygionus, Rutilaureus)
Sturisoma aureum Loricaria aurea
Syncrossus helodes Botia helodes
T
Taeniacara candidi Apistogramma weisei
Terapon jarbua Sciaena jarbua
Holocentrus servus
Tetraodon Biocellatus Chelonodon biocellatus
Tetraodon (cochinchinensis, cutcutia) Monotrete cochinchinensis
Monotretus cutcuti
Tetraodon (fluviatilis, nigroviridis) Arothron (dorsovittatus, simulans)
Thorichthys (Ellioti, meeki) Cichlasoma (ellioti, meeki)
Trichogaster
(labiosa,lalius, leeri, trichopterus, microlepis)
Colisa (labiosa,lalius, leeri, trichopterus, microlepis)
Trichopodus leerii Trichogaster Leeri
    Trichromis salvini   Nadopsis salvini
Cichlasoma salvini
 
Trigonopoma pauciperforatum Rasbora pauciperforata
Trigonostigma (espei, heteromorpha) Rasbora (espei, heteromorpha)
Trinectes maculatus Achirus fasciatus
U
V
W
X
Xiphophorus helleri (plus fantasie naam) Poecilia helleri ( plus fantasie naam)
Y
Yasuhikotakia (modesta, morleti, sidtimunki) Botia (modesta, morleti, sidtimunki)
Z

Wilt u ons helpen om de lijst met nieuwe en oude namen van Aquagids completer en beter te maken,
en u heeft informatie enof foto's die we mogen gebruiken.
Dan mag u ons altijd mailen. (klik hier)
Terug naar index menu   .
© 2013 Copyright Aquagids | Disclaimer | Contact | .